وایت برد پایه دار
آموزش نصب پایه وایت برد

آموزش نحوه نصب سه پایه وایت برد

تو این مقاله قصد داریم  نحوه نصب یکی از پر فروش ترین پایه وایت برد ها به شما عزیزان آموزش بدیم ، که جزء بهترین و پر فروش ترین و میتونم با اطمینان کامل بگم محبوب ترین پایه وایت برد هست.

خب اول یه توضیح مختصر در مورد این بدم که کلا پایه وایت برد چی هست و چه کاربردی داره؟

با افزایش کلاس های خصوصی آموزشی و راه اندازی کارگاه های کوچیک و بزرگ تولید محتوا و ضبط کلیپ و حتی آموزش حضوری ، نصب وایت برد ها و بلک برد ها بر روی دیوار و عدم امکان تنظیم زاویه و همچنین ثابت بودنشون در یک فضا باعث شد که نیاز به یک وسیله برای قرار دادن وایت برد ها بیشتر از پیش احساس بشه به همین دلیل پایه وایت برد ها طراحی و به تولید رسیدند.

*برای آشنایی با انواع پایه وایت برد لطفا به این مقاله مراجعه کنید.*

قطعات اصلی سه پایه وایت برد

1-سه پایه اصلی دارای 6 قفل تنظیم ارتفاع

2-ریل نگه دارنده پایینی وایت برد

3-پایه نگه دانده مجهز به گیره فنری قسمت فوقانی

 

سه پایه وایت برد از این سه قطعه مجزا تشکیل شده که در هر قسمت چند قطعه دیگر نیز وجود دارد که برای تنظیم ارتفاع و محل قرار گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

مراحل نصب

مرحله اول :

کیف را باز کرده و سه پایه را با ملزومات از درون کیف خارج کنید ، سپس پوشش پلاستیکی را جدا کرده و بدنه اصلی  را به آرامی باز کنید ، همانطور که مشاهده می کنید بر روی هر پایه دو قفل با اهرم باز کننده کتابی وجود داردپاسه وایت برد مغناطیسی

به ترتیب به صورت تک تک همزمان دو قفل یک پایه را باز کنید و پایه را به سمت پایین کشیده تا ریل اول و ریل دوم باز شده و طول پایه افزایش یابد ، سپس با فشار دادن زبانه به حالت اول ریل را قفل کرده و از جمع شدن پایه ها جلوگیری کنید.

 

 

گیره پایه وایت برد
گیره تنظیم ارتفاع پایه

این کار را برای هر سه پایه انجام دهید و سپس پایه ها را نزدیک به هم با فاصله 15 الی 20 سانت از هم بر روی زمین قرار دهید.

مرحله دوم :

در این مرحله باید ریل را بر روی پایه قرار دهید بدین جهت به پایه ها توجه کنید دو پایه جلویی که در موازت هم قرار دارند در بالاترین قسمت پایه ها دو گیره ریلی وجود دارد.

هر دو ریل را به پایین ترین نقطه خود بیاورید (نزدیک گیره تنظیم ارتفاع) یک پیچ با سرپیچ پلاستیکی  در پشت هر ریل تعبیه شده است آن را با دست  محکم کنید و سپس ریل را در روبه روی این دو پیچ نگه داشته به گونه ای که لبه بلند که دارای سوراخ های آویز است رو به روی پیچ ها قرار بگیرد.

سپس از مرکز ریل به سمت بیرون سوراخ دوم را تنظیم و ریل را نصب کنید ، در مرکز ریل یک بند با پوشش چسبی وجود دارد آن را از میله پشتی رد کرده و به خود بند بچسبانید تا پایه پشتی بیش از حد حرکت نکند.

آموزش نصب پایه وایت برد

 

توجه : پس از نصب ریل حتما پیچ های نگهدارنده ریل را به خوبی محکم کنید.

مرحله سوم :

با استفاده از یک پیج گوشتی چهار سو پیچ های محل اتصال پایه ها به پلاستیک مرکزی را سفت کنید تا استحکام پایه حفظ شود.

آموزش نصب پایه وایت برد

 

از سفت کردن  بیش از حد پیچ ها بپرهیزید ، محل قرار گیری پیچ ها کاملا مشخص است و مهر ها در بدنه مهار شده اند.

مرحله چهارم:

بر روی نگهدارنده اصلی یک گیره برای ثابت نگه داشتن میله پشتی وجود دارد آن را به سمت بالا حرکت داده تا میله آزاد شود ، سپس میله را بالا کشیده و وایت برد را بر روی ریل قرار دهید بعد از تنظیم ارتفاع صحیح میله اهرم میانی را دوباره به پایین حرکت دهید تا میله پشتی ثابت شود.

 

سپس با توجه به ابعاد وایت برد میله را تنظیم و با استفاده از اهرم فنری روی زبانه بالایی میله را به وایت برد وصل کنید برای این کار زبانه نگه دارنده را با انگشت دست به جلو فشار دهید تا بر روی تخته قرار گیرد سپس دست خود را بردارید و زبانه را آزاد کنید.

بعد از بازگشت و فیت شدن زبانه اهرم پلاستیکی را رو به پایین فشار دهید تا زبانه بسته شود.

 

تبریک میگم شما موفق شدید.

پایه وایت برد

سوالات 

اگر در هنگام نصب با مشکلی مواجه شدین در بخش نظرات سوال خود را مطرج کنید ما در اسرع وقت مشکل شما را برطرف خواهیم کرد.

از اینکه در این مقاله با ما بودین متشکریم.