دستگاه صحافی مارپیچ مدل MC8702 اُوِن
دستگاه صحافی چیست؟

دستگاه صحافی چیست؟

صحافی به عمل نظم دادن ، تنظیم کردن، کنارهم گذاشتن، چسباندن  صفحات و قرار دادن آنها در میان دو جلد گفته می شود . این هنر دیرینه  باعث مرتب شدن  و یک جا قرار گرفتن اوراق  می شود که این عمل   مانع فرسوده شدن و از بین رفتن صفحات شده و همچنین سهولت استفاده از صفحات و دسترسی بهتر و راحت تر به اطلاعات را  به همراه دارد .

دستگاه صحافی از جمله لوازم کاربردی و پر مصرف در زندگی ما می باشد که استفاده از آن روز به روز رو به افزایش است و انواع دستگاه صحافی در اختیار کاربران قرار گرفته است با استفاده از این دستگاه می توانید انواع کاغذ ها را به صورت مرتب و یک جا نگه دارید ، دقت داشته باشید که فرایند صحافی کردن از گذشته وجود داشته است به طوری که در آن زمان با استفاده از ساده ترین لوازم انواع برگه ها را که از جنس طبیعت بودند را به هم دوخت می زند که این روش در صحافی بسیار سخت و با محدودیت های زیادی رو به رو بود .

پس از گسترش صحافی و افزایش نیاز افراد به این روش طراحان انواع دستگاه صحافی را تولید و در اختیار کاربران قرار دادند که با استفاده از ین دستگاه فوق العاده به راحتی می توایند انواع ورقه ها را به شیوه ای صحیح و کارآمد به هم بچسبانید و همچنین با قرار دادن آن ها میان دو جلد از آن ها برای مدت طولانی تری نگه داری کنید .

دقت داشته باشید که تمامی کتاب ها ، دفتر ها ، دفتر چه ها و … که در زندگی خود با آن ها سرو کار داریم با استفاده از دستگاه صحافی صحافی شده و در اختیار ما قرار گرفته اند .

انواع دستگاه صحافی

دستگاه سیمی کن چیست ؟

تنوع در دستگاه صحافی بسیار زیاد است به طوری که ما دارای انواع مختلفی از این محصول هستیم با توجه به تنوع بالای این محصول افراد در زمینه های مختلف با توجه به نیاز خود می توانند دستگاه مورد نیاز خود را خریداری کنند دستگاه سیمی کن یکی از کاربردی ترین دستگاه صحافی می باشد که در مکان های مختلف می توان از آن استفاده کرد .

در دستگاه های حافی سیمی کن ابتدا باید ورقه ها را پانچ و دستی بندی کرد و سپس با عبور دادن سیم های مخصوص که معمولا از سیم های مفتولی استفاده می کنند از سوراخ های پانچ عمل صحافی را انجام می دهند ، اگر چه انواع دستگاه صحافی در بازار عرضه شده اند اما دستگاه سیمی کن نیز هم چنان جایگاه خود را در بازار حفظ کرده و در صحافی جزوه، کتاب و … از این دستگاه استفاده می کنند که ضمن هزینه ارزان در این روش صحافی افراد به راحتی می توانند ورق های کاغذ خود را ورق بزنند .

دستگاه صحافی سیمی کن

تفاوت چسب گرم با صحافی فنری

همان طور که ذکر شد ما دارای انواع مختلفی از دستگاه صحافی هستیم که در این مطلب به دبررسی تفاوت صحافی چسب گرم با صحافی فنری خواهید پرداخت قبل از گزارش تفاوت های این دو روش بهتر است به اطلاعاتی از این دو روش دست یابیم .

دستگاه صحافی چسب گرم

صحافی چسب گرم :

دقت داشته باشید که این روش یکی از تمیز ترین و با کیفیت ترین روش های صحافی می باشد به طوری که انواع کتاب ها ، کاتالوگ ها و … که در زندگی خود به کار می بریم از این روش در صحافی استفاده کرده اند همان طور که از نام این روش پیداست از چسب گرم به عنوان مواد مصرفی در این دستگاه استفاده می شود که تمامی ورقه های در اثر فشار و گرما و ذوب شدن چسب به روشی صحیح و فوق العغاده به هم می چسبند .

دستگاه صحافی چسب گرم

صحافی فنر :

در روش صحافی فنری از انواع فنر در دستگاه فنر زن استفاده می شود این روش در صحافی کردن نیز بسیار کارزآمد است به طوری که ورقه ها را تا 360 درجه می توانید برچرخانید از این رو ورق زدن انواع کاغذ بسیار آسان خواهد بود و افراد در استفاده از کتاب ها و یا دفتر هایی که دارای صحافی فنری هستند هیچ محدودیتی نخواهند داشت استفاده از دستگاه فنر زن و یا صحافی فنری یکی از محبوبت ترین روش ها می باشد که افراد تمایل زیادی به صحافی کردن با استفاده از این روش دارند .

 

دستگاه صحافی

حالا که با هر کدام از این روش ها تا حدودی آشنا شدیم به راحتی می توانیم به تفوت های این روش ها پی ببریم :

  • در صحافی چسب گرم از انواع چسب ها استفاده می شود که این چسب ها در اثر فشار و گرما باعث به هم چسبیدن ورقه ها می شوند اما در روش صحافی فنری از انواع فنر ها به عنوان لوازم مصرفی در این دستگاه استفاده می شود .
  • در روش صحاف فنری به پانچ ورقه ها نیاز داریم تا فنر بتواند از این سوراخ ها عبور کند اما در روش صحافی چسب گرم نیازی به پانچ ورقه ها نیست .
  • دستگاه فنر زن با دستگاه چسب گرم متفاوت است و برای انجام صحافی در هر کدام از این روش ها باید دستگاه مخصوص آن را خریداری کنید .
  • در روش صحافی فنر ورقه زدن بسیار آسان است به طوری که ورقه ها را تا 360 درجه نیز می توایند ورق بزنید اما در صحافی چسب گرم این امکان وجود ندارد .