کاتر کاغذ
راهنمای خرید کاتر کاغذ

  راهنمای خرید کاتر کاغذ

کاغذ از جمله لوازم پر کاربرد در منازل ، ادارات ،چاپخانه ها،مدارس و …است با اختراع انواع نرم افزار ها و رایانه ها کاغذ همچنان جزء پر مصرف ترین لوازم در ثبت اسناد ،یادداشت ها و … می باشد به طوری که همه روزه  مقدار زیادی کاغذ چاپ و مصرف  می شود .

برش کاغذ نیز از جمله فعالیت هایی می باشد که روزانه در انواع چاپخانه‌ها و سازمان  ها و … انجام می شود .در حالت ساده برش کاغذ به وسیله قیچی انجام می شود اما برای  برش کاغذ ها با اندازه دقیق تر در حجم بالا  انواع کاتر کاغذ طراحی شده است .

این کاتر ها قابلیت برش کاغذ ها را در کوتاه ترین زمان را دارند  و همچنین این محصول بسیار پر کاربرد برای تمامی افراد در بسیاری از مشاغل می باشد .

دستگاه برش کاغذ

کاتر کاغذ چیست و چه کاربردی دارد؟

کاتر کاغذ یا دستگاه برش کاغذ ،دستگاهی برای برش کاغذ با اندازه دقیق  و به صورت  یکپارچه  و تمیز  است . کاتر کاغذ توانایی برش انواع کاغذ ،طلق،مقوا  پی وی سی  و … را دارد.

در عکاسی ها، ادارات ، چاپخانه ها ،مدارس و…  انواع کاتر مورد استفاده قرار می گیرد . با استفاده از این محصول  می توانید در زمانی کوتاه مقدار زیادی کاغذ به طور هم زمان با دقت مناسب برش دهید‌.البته مقدار کاغذ و دقت برش با توجه به نوع دستگاه متفاوت است .

بررسی انواع کاتر کاغذ

این محصول در اندازه و مدل های مختلف طراحی و تولید شده است تا در زمینه های مختلف پاسخگوی نیاز افراد باشد و شما را در ادامه با انواع کاتر کاغذ آشنا خواهیم کرد .

دستگاه برش کاغذ

کاتر دستی 

کاتر دستی از جمله دستگاه های کاربردی در برش انواع کاغذ می باشند و در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد .کاتر دستی دارای دو نوع کاتر دستی معمولی و کاتر دستی قدرتی می باشد .

کاتر دستی معمولی:

 کاتر دستی معمولی ساده ترین و ارزان ترین نوع دستگاه برش کاغذ موجود در بازار است به طوری که این محصول دارای یک اهرم می باشد که پس از قرار دادن کاغذ در دهانه برش و فشردن آن کاغذ برش می خورد .

حداکثر ظرفیت برگه های استفاده شده برای آن ۳۰ برگه کاغذ است ، تیغه های آن غیر قابل تعویض هستند و مقاومت چندان بالایی ندارند .این دستگاه دارای بدنه ای سبک می باشد و به راحتی می توان آن را حمل کرد و در شغل هایی با فعالیت پایین مانند عکاسی ،فروش لوازم تحریر و… کاربرد دارد .

کاتر دستی معمولی توانایی برش کاغذ های با سایز A5 , A4 , A3  دارد .

کاتر دستی قدرتی :

نحوه کار این محصول مانند کاتر دستی معمولی می باشد با این تفاوت که کاتر دستی قدرتی دارای نگهدارنده کاغذ است .همچنین ظرفیت برش در آن نیز نسبت به نمونه معمولی بیشتر می باشد و حداکثر تا ۵۰۰  صفحه را می تواند برش دهد .

نگهدارنده کاغذ در آن به صورت اهرم  یا به صورت پیچی است ‌.این نوع کاتر برای دفاتر با تیراژ متوسط مناسب است ‌‌.  کاتر دستی قدرتی توانایی برش کاغذ با سایز A3 و A4  را دارد .اسکلت این کاتر نسبت به نمونه معمولی سنگین تر و مقاوم تر می باشد .

کاتر کاغذ برقی 

این نوع دستگاه برش از جمله دستگاه های پیشرفته است که در ادارات و چاپخانه ها از آن استفاده می شود این محصول با انرژی الکتریسیته کار می کند . کاتر برقی به سه نوع فلکه ای ،نیمه برقی و تمام برقی تقسیم می شود .

 

کاتر کاغذ

 

کاتر کاغذ فلکه ای :

 در این محصول فقط برش به صورت برقی و با فشردن دکمه انجام می شود اما نگه داشتن کاغذ و حرکت آن به جلو و عقب به صورت دستی انجام می شود . کاتر کاغذ فلکه ای دارای دهانه برش ۴۵ سانتی متری است و ساده ترین و ارزان ترین نوع کاتر کاغذ برقی می باشد .

کاتر کاغذ نیمه برقی :

 در این نوع کاتر نگه داشتن کاغذ و برش آن به صورت اتوماتیک انجام می شود اما حرکت دادن کاغذ در آن بر عهده کاربران است و دهانه برش در آن ۳۲ و ۴۵ سانتی متر است .

کاتر کاغذ تمام برقی :

در کاتر تمام برقی (تمام اتوماتیک) همانطور که از نامش  مشخص است همه فعالیت ها اعم از نگه داشتن کاغذ ، حرکت دادن کاغذ و برش به صورت برقی انجام می شود و کاربران در آن دخالتی ندارند .

دهانه برش در این محصول ۳۲ تا ۷۲ سانتی متر است . کاتر های کاغذ تمام اتوماتیک در دفاتری با تیراژ های متوسط به بالا استفاده می شوند .

کاترهای کاغذ صنعتی :

کاترهای هیدرولیک ازجمله کاتر های صنعتی در برش کاغذ هستند که دهانه برش آن ها از ۹۰سانتی متر شروع می شود ،این دستگاه برش از قدرت مناسبی برخوردار است .

بازو و تیغه در آن با پمپ روغن به بالا پایین حرکت می کند ، گروهی از کاترهای کاغذ صنعتی پنوماتیک هستند و با پمپ باد تیغه آن هاحرکت می کند .

 

دستگاه برش کاغذ صنعتی

 

 

 

 

 

نوع کاتردهانه برش حجم برش
دستیکم
فلکه ای45 سانتی مترمتوسط
نیمه برقی32 تا 45 سانتی مترمتوسط روبه بالا
برقی32تا 72 سانتی مترزیاد
صنعتیبالای 90 سانتی متربسیار زیاد

راهنمای خرید کاتر برش کاغذ :

در انتخاب و خرید کاتر کاغذ اول باید در نظر داشته باشید که از این محصول در چه زمینه و شغلی می خواهید استفاده کنید . اگر فعالیت شغلی شما حجم کاری کم و سبکی دارد کاتر های معمولی به راحتی می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند اما در استفاده های سنگین تر مسلما نیازمند کاترهای پیشرفته با ظرفیت برش بالا هستید .

حجم و وزن

حجم و وزن مناسب دستگاه برش یکی از نکاتی است که باید به آن توجه شود ، پیشنهاد ما به شما انتخاب کاترهایی با حجم و وزن متوسط است .

کاترهای سنگین و با حجم زیاد به دلیل اشغال فضای زیاد و جابه جایی سخت برای کاربران مشکل ساز هستند برشگر های سبک وزن اکثرا دارای کیفیت مطلوب و مناسبی نمی باشند و کاربران هنگام استفاده از آن با مشکلاتی مواجه خواهند شد .

تیغه

نکته دیگری که در خرید دستگاه برش کاغذ باید به آن توجه داشت تیغه محصول می باشد به طوری که تیغه مهم ترین قسمت دستگاه می باشد . کاتری را انتخاب کنید که تیغه های آن از جنس فولاد ضد زنگ باشد.

همچنین در خرید دقت داشته باشید که محصول شما قابلیت تعویض تیغه و یا قابلیت تراش و تمیزکردن مجدد تیغه ها را داشته باشد .

کاترهایی که دارای نگهدارنده کاغذ و خط کش هستند به مراتب عملکرد بهتری خواهند داشت زیرا برش در آنها با دقت بیشتری انجام می شود .